معرفی سرکنسول
اخبار > برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی ( ره )


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی ( ره )

برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی  ( ره )

مراسم گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی رضوان الله تعالی در روز شنبه سیزدهم خرداد در سرکنسولگری  جمهوری اسلامی ایران حیدر آباد برگزارشد .  جمع کثیری از ایرانیان مقیم و دانشجویان و خانوده های اعضای کنسولگری ، ضمن حضور در مراسم با برگزاری مراسم های مختلف و عزاداری یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب اسلامی را پاس داشتند .

جناب آقای نوریان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدر آباد عرض ضمن تسلیت سالگرد ارتحال امام خمینی ( ره ) آرزوی قبول طاعات و عبادت حاضرین در مجلس ، شخصیت عظیم امام رضوان الله را ناشناخته برای عموم توصیف نمود. بعنوان مثال فرضیه نماز اول وقت ایشان هرگز ترک نمی شد و حتی زمان  شدیدترین حالت بیماری و پس از عمل در بستر بیمارستان ایشان نماز خود را ایستاده بر پا داشت. حال به شخصیت پادشاه فعلی عربستان ملک سلمان نگاه کنید . وی از یک طرف نماز خود را روی ویلچر می خواند اما وقتی میخواهد کمک چند صد میلیاردی را به رئیس جمهور امریکا بدهد ایستاده و دو دستی تقدیم ترامپ می نماید .

          آقای نوریان در قسمتی از سخنان خود با اشاره به ساده زیستی امام( ره ) اظهار داشت : آنهایی که جماران را از نزدیک دیده اند از سادگی ،  منزل محقر ایشان و حسینیه بسیار کوچک امام خمینی آگاه هستند. امام خمینی  با خطابه های خود ،از همین حسینیه کوچک تمام جهان را تکان میداد . ما به عنوان ایرانی به خود افتخار می کنیم در چنین دورانی بدنیا آمدیم و اکنون تمام ایرانیان عزت و خود باوری و احترام به ایرانیان را در سراسر دنیا به برکت امام  می بینند.

ایشان در قسمتی دیگر از سخنرانی خود با اشاره اجمالی به تاریخ زندگی امام ( ره ) اظهار داشت: امام خمینی (ره ) با سختی های زیادی رشد می نماید و در 40 سالگی به مرجعیت می رسد و مبارزه علیه حکومت ستم شاهی را آغاز می نماید. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز رهبری جامعه را برعهده می گیرد ولی در این مسیر ریالی برای خودش بر نمی دارد و همان طور نیز دار فانی را وداع می نماید اما با عزت از این دنیا می رود. حال شما این مسئله را  با وضعیت دیکتاتورهایی مانند صدام مقایسه کنید که به چه وضعی دستگیر شده و چگونه اعدام شده و اکنون قبر وی  در چه حالتی است اما حرم امام خمینی زیارتگاه مردم مسلمان سراسر جهان شده و هر سال جمع کثیری از مردم ایران و جهان در مراسم سالگرد ایشان شرکت می نمایند.

 

 


١٣:٢٨ - 1396/03/19    /    شماره : ٤٥٩٣٨٤    /    تعداد نمایش : ١٧٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو