معرفی سرکنسول
توصیه ها و اطلاعیه های دانشجویی

اطلاعیه مهم: 

داوطلبان تحصيل در هند ، قبل از هر اقدام و اخذ پذیرش و یا عزیمت به هند برای ادامه تحصیل ؛ جهت مشاوره دانشجویی و تحصیلی با دکتر خلیلی رایزن علمی هند و شبه قاره ، مستقر در سفارت ج. ا. ایران در دهلی نو به شماره 00911123357611 و یا با ایمیل irda1390@gmail.com تماس حاصل نموده و از وضعیت هند و شرایط خود برای ادامه تحصیل جویا شوند.

**************************************************************************************************
به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند سیستم جامع تایید اسناد کنسولی و دانشجویی موسوم به تاک از تاریخ 8 بهمن 1393 در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد راه اندازی گردیده است.  لذا دانشجویان عزیز موظفند جهت تایید مدارک دانشجویی خود ، به سامانه مذکور که لینک آن در بخش امور کنسولی سایت سرکنسولگری موجود است مراجعه نموده و پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری ، با در دست داشتن اصل مدارک به امور دانشجویی مراجعه نمایند. 
شایان ذکر است تایید مدارک دانشجویی به شکل سابق ، متوقف گردیده و الزاماً ارائه خدمات مذکور از طریق سامانه جامع تاک انجام خواهد گرفت. 
*************************************************************************
توصيه هاي دانشجوئي و مسافرتي:


با توجه به اينكه به كرات مشاهده ميگردد بعضاً دانشجويان جديدالورود بعلت عدم آشنايي به زبان انگليسي و قوانين و مقررات محلي هند دچار مشكلات متعدد شده و عليرغم گذشت زمان طولاني جهت رسيدگي و مساعدت به اين نمايندگي مراجعه مي نمايند ؛ لذا از كليه افرادي كه قصد مسافرت به اين كشور و تحصيل و يا اقامت در هند دارند توصيه مي گردد و به نكات ذيل موكداً توجه نمايند :

1- قبل از مسافرت به اين كشور و ثبت نام در كالج و يا در دانشگاهها ، حتماً دوره هاي زبان انگليسي در حد تافل يا آيلتز را گذرانده و با تسلط كافي به زبان انگليسي وارد هند گردند تا متحمل هزينه هاي زياد و خسارات مادي و معنوي بعضاً جبران ناپذيري نگردند.
2- اين نمايندگي به هيچ عنوان مراجعه به افراد واسطه و دلال را توصيه ننموده و هيچ يك از آنان مورد تاييد نمايندگي نمي باشند ارجح است متقاضيان قبل از مراجعه به اينگونه افراد كه اغلب سودجو و غير مجاز مي باشند، با بخش كنسولي تماس حاصل نموده و از كم و كيف موضوع مطلع گردند.
3- هنگام ثبت نام مستقيما به كالج و يا دانشگاه مراجعه نموده و وجه شهريه را بدون واسطه و بصورت شفاف در قبال اخذ رسيد در سربرگ دانشگاه و كالج و با مهر و امضا رسمي پرداخت نمايند. لذا از پرداخت هرگونه وجهي به افراد واسطه و يا كاركنان غير مرتبط دانشگاهي اكيدا خودداري نمايند.
4- دانشگاهها و كالج هاي سراسر دنيا در هر سال تحصيلي ظرفيت محدودي را ميتوانند پذيرش نمايند و در صورت پذيرش غير قانوني بيشتر بناچار در طول ترم در صدد اشكال تراشي از دانشجويان بر آمده و در نهايت منجر به عدم صدور كارت ورود به جلسه ميگردد كه اين موضوع نيازمند بررسي دقيق از سوي داوطلب از طريق مراجع ذيصلاح دانشگاه مربوطه يا دانشجويان معتمد همان دانشگاه مي باشد تا از بروز مشكلات مزبور جلوگيري بعمل آيد.
5- متاسفانه مشاهده مي گردد بيش از 90% دانشجويان جديدالورود با مشكل زبان مواجه بوده و به همين جهت قادر به رفع نيازهاي خود از جمله ثبت نام در دانشگاه ، اجاره منزل ، ارتباط با افراد و دانشگاه و غير... نمي باشند كه مشكلات فراواني را براي آنان و خانواده اين عزيزان بوجود مي آورد . لذا مجدداً توصيه مي گردد قبل از تكميل دوره زبان انگليسي ، از سفر به هند و اعتماد به سايرين خود داري نمايند.
6- همه ساله رايزن علمي منطقه ليست دانشگاهها و كالج هاي معتبر وزارتين علوم و بهداشت را تكميل و در سايت مربوطه اعلام مي نمايد و لازم است قبل از انتخاب دانشگاه محل تحصيل ، از معتبر بودن آن اطمينان حاصل نمايند.
7- افراد جديد الورود در خصوص موفقيت دانشجوياني كه قبلاً در كالج و دانشگاههاي مختلف ثبت نام كرده اند تحقيق نمايند و خروجي آنرا بررسي نمايند. متاسفانه تعدادي از كالج ها و دانشگاهها در طول ده سال گذشته تعداد انگشت شماري فارغ التحصيل داشته اند كه اين مورد بخصوص در رشته هاي پزشكي و دندانپزشكي شايعتر بوده است.
8- اشخاصي كه رواديد دريافت نموده و به اين كشور وارد مي شوند حتما مي بايست پس از مراجعه و ظرف مدت 14 روز به پليس محل مراجعه نموده و اقامت خود را ثبت نمايند در غير اينصورت با مشكلات متعدد اقامتي روبرو شده و اقدام خاصي براي آنان متصور نخواهد بود.
9- پيشنهاد ميشود افراد در وهله اول با رواديد توريستي به اين كشور مسافرت كرده و پس از بررسي و تحقيقات لازم و ديدن دانشگاهها و محيط و دريافت پذيرش و ثبت نام ؛ مجدداً با رواديد تحصيلي مراجعت نمايند. بديهي است مطالعه و بررسي ميداني در اتخاذ تصميم نهايي بسيار كارگشا خواهد بود.
10 – دانشگاهها و كالجها پس از دريافت شهريه ثبت نام به هيچ عنوان شهريه دريافتي را مسترد نخواهند كرد. لذا لازم است دانشجويان عزيز در انتخاب دانشگاه و رشته خود دقت لازم را بعمل آورند.

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو