معرفی سرکنسول
اخبار > برگزاری مراسم سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در حیدر آباد


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در حیدر آباد

مراسم سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در روز پنجشنبه 21 بهمن ماه 1395 در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند برگزار گردید. در این مراسم جمعی از دیپلمات­های مقیم، تجار و بازرگانان، مقامات دولتی  هند، اصحاب فرهنگ و رسانه و همچنین دانشجویان ایرانی و ایرانیان مقیم شهر حیدرآباد شرکت نمودند.

حسن نوریان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد ضمن خوشامدگویی به مهمانان به تلاش­های انجام شده برای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اشاره و تصریح نمودند که در پیروزی انقلاب اسلامی تعداد زیادی از مردم ایران به فیض شهادت نائل آمدند تا این دستاورد عظیم که به نقطه عطف در دنیای امروز تبدیل شد، محقق گردد.

ایشان با اشاره به ظلم و ستم رژیم شاه، اراده ملت با هدایت امام خمینی (ره) را عامل پیروزی انقلاب، تحقق استقلال ایران و خود اتکایی ایرانیان در راستای عملیاتی کردن خواسته های ایرانیان دانستند.

سرکنسول ایران در حیدرآباد با اشاره به نهایی شدن برجام در سال گذشته، اشاره نمودند که بر اساس اسناد و مدارک موجود تمام اقدامات هسته ای ایران صلح آمیز بوده و ایران برای اجرای برجام اراده جدی دارد. از این رو ایران هیچ یک از قواعد و قوانین بین المللی را نقض نکرده و نخواهد کرد. در پایان ایشان به عهد شکنی امریکا و موانعی که این کشور در راستای اجرای برجام ایجاد کرده، اشاره و آنرا نمونه ای از خصومت­های امریکا نسبت به ایران عنوان کردند.

میهمان ویژه این مراسم آقای محمود علی معاون سروزیر ایالت تلنگانا بودند. معاون سروزیر ایالت تلنگانا با اشاره به اقدامات جدی ایران در تحقق انقلاب اسلامی به ویژگی های و ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) پرداختند. محمود علی ضمن اشاره به روابط تاریخی ایران و هند، برای آینده روشن روابط دو کشور ابراز امیدواری کردند.

 

در این مراسم همچنین سرودهایی از دوران انقلاب توسط دانش آموزان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد اجرا گردید. 


١٩:٥٨ - 1395/11/23    /    شماره : ٤٣٩٤٧٥    /    تعداد نمایش : ٣٠٢خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو