معرفی سرکنسول
اخبار > برگزاری سمینار اتحاد امت در حیدر آباد


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سمینار اتحاد امت در حیدر آباد

برگزاری سمینار اتحاد امت در حیدر آباد

روز یکشنبه بیست چهارم بهمن ماه سمیناری تحت عنوان اتحاد امت در سیرت حضرت فاطمه (س) در سالن اجتماعات موزه سالار جنگ در حیدر آباد هند ، با حضور آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ، تنی چند از مقامات این مجمع ، علمای شیعه وسنی و شخصیت های برجسته حیدر آباد  تشکیل شد.

          آیت الله اراکی  با اشاره به روایت مشهوری از رسول اکرم(ص) که هم در منابع اهل سنت و هم در منابع شیعه آمده است "ستارگان آسمان امان مردم زمین هستند تا در تلاطم دریاها گم نشوند اهل بیت(ع) امان امت من هستند تا اختلاف پیدا نکنند و چند دسته نشوند"، اظهار داشت: آنچه امت رسول الله را متحد می کند اهل بیت رسول الله هستند
 
آیت الله اراکی افزود: در ادامه این روایت آمده است اگر قبیله ای از عرب با امت من مخالفت کنند امت من دچار اختلاف می شود؛ اگر امت با اهل بیت مخالف کنند حزب الله نخواهند بود بلکه حزب شیطان خواهند بود. وی تأکید کرد: من از اهل فکر تقاضا دارم روی کلمه "قبیله" در این روایت بیشتر دقت کنند که در شرایط کنونی کدام یک از قبایل عرب این نقش را دارد. دبیرکل مجمع جهانی تقریب اظهار داشت: محور وحدت امت اسلام اهل بیت رسول الله(ص) است و محور اهل بیت رسول الله(ص) نیز فاطمه زهرا(س) است. وی افزود: در حالیکه حضرت فاطمه (س) محور است شایسته است، سادات شیعه و سنی نیز با هم متحد شوند و جهان اسلام را به وحدت برسانند. 
آیت الله اراکی در پایان یک مجموعه بیست جلدی از موسوعه السنه النبویه فی مصادر المذاهب الاسلامیه را به مولانا قبول پاشا شطاری از علمای برجسته اهل سنت حیدرآباد اهدا کرد.
 

نوریان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدر آباد با اشاره به ارزش مهم اتحاد گفت امروز از هر زمان دیگر به وحدت بیشتر نیاز داریم زیرا قدرتهای زیادی در جهان خواستار اختلاف بین ما هستند. وی افزود ما نباید به عناصر شیطانی ضد اسلام اجازه دهیم که اخوت و برادری بین ما را خدشه دار نمایند و می بایستی با ایستادن در کنار هم کلام خداوند را به بهترین شیوه به دیگران منتقل نماییم.نوریان افزود چهره اسلام را دشمنان بیرونی چون رژیم صیونیستی و دشمنان داخل جامعه مسلمان چون افراط گرایان و تروریست های اسلام نما ، مخدوش کرده اند.

متکی معاون مجمع جهانی تقریب ، ریشه بزرگترین خطر را از بدو اسلام تاکنون را در خارج از کشورهای اسلامی توصیف نموده و گفت اکنون اسلام در تمام جهان گسترش پیدا کرده و همه جا سخن از اسلام است واین یعنی تولد دوباره اسلام که باعث روی اوردن جوانان به قران و اسلام اصیل شده است.

 

          هیات مجمع تقریب مذاهب ضمن حضور در حسینیه ایرانیان مقیم حوزه دکن و شریعتکده  با ایرانیان مقیم و علمای برجسته به بحث و تبادل نظر پرداختند. 


١١:٥٥ - 1395/11/25    /    شماره : ٤٣٩٦٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٤٤خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو