معرفی سرکنسول
اخبار > جلسه با اعضای اتاق بازرگانی توسعه تجارت با ایران (CCITP)


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه با اعضای اتاق بازرگانی توسعه تجارت با ایران (CCITP)

جلسه با اعضای  اتاق بازرگانی توسعه تجارت با  ایران (CCITP)

 

رئیس و  اعضای برجسته  اتاق بازرگانی توسعه تجارت ایران (CCITP) با  جناب آقای  حق بین  سرکنسول محترم جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد ملاقات  و گفتگو نمودند . در واقع این  جلسه به مناسبت خوش آمد گویی و معارفه سرکنسول محترم و بنا بر درخواست  اعضای   اتاق بازرگانی تشکیل گردید .

 

در ابتدای جلسه یکی از مدیران  اتاق بازرگانی ضمن خوش آمد به  جناب آقای حق بین اعضای  دیگر اتاق را معرفی نمود. سپس، آقای پریم کومار رئیس اصلی  و بنیانگذار اتاق بازرگانی گفت که فدراسیون اتاق بازرگانی و صنایع  تلانگانا و آندرا پرادش (FTAPCCI) سازمانی است که صد سال پیش تاسیس شده و درحال حاضر 3500 عضو دارد. حدود پنج سال پیش( سال 2012 )، تصمیم گرفته شد که یک اتاق بازرگانی مخصوص برای توسعه  تجارت با ایران تحت نظارت FTAPCCIتشکیل داده شود. در این خصوص، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران با ما همکاری کرده و در تاسیس این اتاق ( CCITP)نقش مهمی ایفا کرد.

 

 

جناب آقای حق بین ،   ضمن تقدیر و تشکر از اعضای اتاق ، با اشاره به تجربه  خود در امور اقتصادی گفت : "در چین بعنوان کارشناس اقتصادی کارهای فراوانی و تاثیر گذاری  را انجام دادم ونتیجتا میتوان  این تجربه را در اینجا بکار برد . ایشان افزود : اکنون در حیدرآباد، بعنوان نماینده ایران، منافع کشورم  را در الویت قرار میدهم .  قبل از سفر  به هند ، با تجار و بازرگانان ایرانی دیداری داشتم که آنها نیز مشتاق دیدار و ارتباط تجاری بازرگانی با شما هستند". ایران در بسیاری از زمینه ها تولیدات متنوعی دارد و اماده است با کسانیکه مایل به سرمایه گذاری در کشورمان باشند همکاری نماید.

 

جناب آقای حق بین  افزودند: "ما علاوه بر گردشگری، در زمینه های مختلف حتی در زمینه تولید دارو نیز آماده  همکاری هستیم . ما آمادگی خود را برای استفاده از  فنآوری های جدید  هند اعلام میکنیم متقابلا آماده صدور  فناوری های  ایران  به هند هستیم. ما آماده تبادل هیئت های تجاری از هند به ایران و از ایران به هند هستیم و در این خصوص سرکنسولگری نیز هر کار لازمی را انجام خواهد داد". ایشان در پایان جلسه گفتند: "من معتقد هستم که اقتصاد بین دو کشور همسایه مکمل همدیگر باشد".

 

نمایندگان CCITPاز جمله آقای ای.اس کومار، معاون رئیس، آقای باسکاررائودبیر کل و رئیس منتخب، آقای اس.آی. خلیل دبیر مشترک، آقای پراساد رائو خزانه دار، نیز در این جلسه شرکت داشتند. در این جلسه اقای راستگو کارشناس نمایندگی نیز حضور داشتند.

 

 

 

 


١٢:٢٠ - 1396/07/26    /    شماره : ٤٨١٣٤٩    /    تعداد نمایش : ٦٩٧خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو